Promostok.com İle Reklam Maliyetlerinizi Düşürün

Promostok.com İle Reklam Maliyetlerinizi Düşürün

Yazan: admin Yayın Tarihi: Oluşturulma Tarihi: 2014-09-28 Hitler: 1596 Yorum: 0

promostok_logo_comlu

 
 

 

Promostok.com İle Reklam Maliyetlerinizi Düşürün

Bilindiği gibi şirketler hedefledikleri müşterilere ulaşabilmek için çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Promostok.com tam da bu noktada şirketlerin imdadına yetişerek, sadece promosyon ürünün imalatı ve tedarikine değil, hedef kitleye ulaşabilecek en uygun ürünün seçiminin yapılmasına oldukça geniş ürün yelpazesi ile katkı sağlıyor.

Promosyon Ürünler ve Reklam

Promosyon ürünler son dönemde reklamcıların daha da fazla ilgi gösterdiği reklam stratejilerinden birisi. Reklam alanında birçok farklılığın mimarı olan Amerika, promosyon sektörünün de yaratıcısı ve halen de öncüsü konumunda. Ülkemizde de gün geçtikçe bu yolu tercih firmaların sayısı artıyor.

Peki Türkiye’de Promosyon Ürünler Ne Derece Etkili Olabiliyor?

Türkiye’de promosyon ürünler ile müşterileri kendisine çekmek isteyen sektörlerin başında kozmetik geliyor. Ardında ise gıda, ilaç, zücaciye ve finans sektörü geliyor. Örneğin eczane çantaları en çok tercih edilen ürün gurubu arasında yer almaktadır. Eskiden sadece büyük ölçekli firmaların başvurduğu yöntemlerden birisi olsa da artık günümüzde küçük ölçekli işletmeler dahi bundan faydalanmak istiyor.

Neden Reklamlarda Promosyon Ürünler Tercih Ediliyor?

Uzmanların görüşüne göre bu ürün fiyatından yapılacak olan ufak bir indirimden çok çok daha fazla önemli bir detay. Çünkü kullanıcı bir ürün ya da hizmet, ne alırsa alsın, aklında aldığı hizmet değil, ödeme yaptığı tutar daha çok yer işgal ediyor. Ama hediye olarak aldığı bir promosyon çanta, ya da promosyon saatmüşteri için, kendisine özel bir hediye anlamını taşıyor ve bundan fazlasıyla memnun oluyor.

İkinci önemli bir husus da sadık müşteri kitlesini artırması. Ticaretin altın kurallarından birisi kazanılan müşteriyi hiçbir zaman kaybetmemek. Promosyon ürünlerin en büyük etkilerinden birisi de sadık müşteri portföyünü etkin bir biçimde genişletmesi.

Müşteri memnun edildi, sadık müşteriler için verilen hediyelerle iletişim kuvvetlendirildi ancak yeni müşteriler edinmek ve marka bilinilirliğini artırmak da ticaretin değişmez kurallarından. Bunun için promosyon ürünler tercih eden firmalar ise daha çok promosyon kalem, promosyon bardak altlığı gibi maliyeti düşük, ancak hayatın her alanında her yerde kullanılabilecek olan ürünleri tercih ediyorlar. Böylelikle daha az maliyetle çok daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olabiliyor.

Promosyon ürün seçimi yapılırken ise mümkün olduğunca hedef kitleye uygun ürünlerden yana tercih yapılmalı ve verilecek ürün maddi anlamda çok ucuz dahi olsa kesinlikle kullanıcıyı memnun edeceğine inanılmalı.

Çok ufak detaylar gibi görünse de yıllardır üzerine binlerce bilimsel araştırma yapılmış konulardan birisi olması ve her yıl milyarlarca doların işlem gördüğü bir sektör olmasıen çok kabul görmüş reklam türlerinden birisi olduğunun en güzel göstergelerinden birisidir. Önemini tam olarak anlayamayanlar hayatlarında çok az yer eden bütün ilaç markalarını nasıl ezbere bildiklerini düşünürlerse promosyon ürünler hakkında daha iyi bir fikir sahibi olabilirler.

 

 
 
 
Tags: promostok

Yorum Yaz

Captcha